Blog en
Češi shánějí nemovitosti u moře: oblíbili si Španělsko
01/07 2024 Vendula Kozelková Kopírovat URLShare

Češi shánějí nemovitosti u moře: oblíbili si Španělsko

Drahé byty nebo válka na Ukrajině přiměly Čechy začít se zajímat o nákup realit v zahraničí. Ty často bývají levnější a částečně se navíc umí zaplatit samy z případného pronájmu. O uložení svých peněz do vily nebo apartmánu v cizině uvažuje stále více lidí a zájem je hlavně o přímořské destinace.

Španělsko vede, Chorvatsko je tradičním favoritem
Jednou z nejpopulárnějších destinací pro investice je Španělsko. Jakožto realitní makléři můžeme jen potvrdit, že Češi projevují velký zájem o dostupné byty na španělském pobřeží Costa Blanca a v okolí Malagy. Španělsko láká nejen svým klimatem a kulturou, ale i relativně dostupnými cenami nemovitostí ve srovnání s českým trhem.

Češi rovněž projevují zájem o nemovitosti v Chorvatsku, zejména okolo Zadaru nebo Šibeniku. Stoupá také poptávka po nemovitostech v Bulharsku na Slunečním pobřeží, kde jsou ceny stále relativně nízké, zatímco turistický zájem roste.

Kromě klasických destinací jako Španělsko a Chorvatsko roste zájem o exotičtější lokality, jako Bali nebo Zanzibar. V Evropě zaujala Čechy v posledních letech také Albánie nebo Černá Hora, především díky velmi nízkým cenám nemovitostí.

Cenově dostupné možnosti
Nemovitosti v zahraničí jsou často levnější než v České republice. Například za zhruba 350 tisíc eur, tedy zhruba 8,5 milionů korun, lze ve Španělsku pořídit třípokojový byt s rozlohou přes 100 m2, což by v Česku stačilo na průměrný pražský byt.

Výhody vlastní nemovitosti u moře
Kromě cenové dostupnosti je pro Čechy dalším lákadlem možnost trávit dovolenou ve vlastní nemovitosti. Vlastnictví nemovitosti v přímořské oblasti nabízí nejen komfort a soukromí, ale také možnost pronájmu, který může pokrýt část nákladů. Výnosy z nájemného v přímořských lokalitách často výrazně převyšují ty pražské. Bohužel dalším motivačním faktorem je také válka na Ukrajině. Někteří lidé hledají bezpečné útočiště v případě, že by se konflikt rozšířil a oni by se chtěli z Česka odstěhovat.

Alternativa ke klasickému chalupaření
Z průzkumů vyplývá, že mladší generace mezi 30 až 40 lety upouští od tradičního chalupaření a raději volí prodloužený víkend v zahraničí. Vlastnictví nemovitosti u moře jim umožňuje kombinovat možnost ubytování ve vlastním s výdělkem z pronájmu v době, kdy nemovitost nevyužívají.

Daně a administrativní nároky
Lidé, které láká nízká cena a vidina vyšších výnosů, by si měli dát pozor na případná úskalí. Prodej nemovitosti může být komplikovaný a záleží na momentálním zájmu kupců. Dále je nutné splnit úřední požadavky a řádně platit daně. Například daň z převodu nemovitosti činí v Chorvatsku tři procenta z hodnoty vily či apartmánu, ve Španělsku a v Itálii může dosahovat až deseti procent.

Další důvody, proč investovat do nemovitosti u moře

1. Zlepšení životního stylu: Život u moře může pozitivně ovlivnit fyzické i duševní zdraví. Čistý vzduch, příjemné klima a blízkost pláže poskytují ideální podmínky pro relaxaci a aktivní odpočinek.
2. Kulturní obohacení: Vlastnictví nemovitosti v zahraničí umožňuje prozkoumávat novou kulturu, zvyky a gastronomii. Je to skvělý způsob, jak se stát součástí mezinárodní komunity a získat nové zkušenosti.
3. Diverzifikace investic: Nemovitost v zahraničí představuje zajímavou možnost diverzifikace investičního portfolia. Je to způsob, jak rozložit riziko a ochránit se před ekonomickými výkyvy na domácím trhu.
4. Dědictví pro další generace: Investice do nemovitosti může být výhodná i z hlediska dlouhodobého plánování a zajištění pro rodinu. Může sloužit jako hodnotné dědictví pro další generace.

Investice do nemovitosti u moře je nejen atraktivní finanční příležitost, ale také způsob, jak zlepšit kvalitu života a otevřít si dveře do nových kultur a zážitků. Ať už hledáte letní útočiště nebo způsob, jak diverzifikovat své investice, nemovitost u moře může být tou správnou volbou.

A pokud byste nevěděli, kde takovou zahraniční nemovitost koupit, i v naší nabídce najdete atraktivní nemovitosti na Španělském pobřeží nebo na oblíbeném kanárském ostrově Tenerife.

https://www.mahoon.cz/nabidka/prodej-byt-atypicky-306

https://www.mahoon.cz/nabidka/prodej-byt-2-kk-307

https://www.mahoon.cz/nabidka/prodej-byt-atypicky-267